מערכת ניהול לידים: מה זה ולמה אתם צריכים את זה?

לידים הם אורך החיים של כל עסק, לא משנה כמה הוא גדול או קטן. לידים הם לקוחות פוטנציאליים שהראו עניין בפתרון שאתם מציעים, אך טרם ביצעו רכישה.

לידים הם אורך החיים של כל עסק, לא משנה כמה הוא גדול או קטן. לידים הם לקוחות פוטנציאליים שהראו עניין בפתרון שאתם מציעים, אך טרם ביצעו רכישה. כשאתם פותחים עסק חדש בפעם הראשונה, אתם מתחילים עם קומץ לידים. כשהעסק מתחיל לצמוח, צוות המכירות שלכם מתחיל לקבל לידים רבים יותר מכפי שניתן להתמודד איתם.

בהמשך, הצוות שלכם כבר לא יכול לנהל לידים כמו שצריך ובאופן שווה, מבחינת מתן תשומת הלב הראויה לכל ליד, ונתונים חשובים מתחילים ליפול בין הכיסאות. זה המקום שבו מערכת ניהול לידים נכנסת לתמונה.

מהי מערכת ניהול לידים?

ניהול לידים הוא תהליך של התמקדות וטיפול קבועים ושוטפים בכל ליד, באופן שווה. אבל זו הגישה הישנה. תהליכי ניהול ההובלה המודרניים עושים הרבה יותר מסתם ניהול לידים. האמת היא שניהול נכון של לידים משפיע ישירות על המכירות, על ידי שילוב מכירות ושיווק, וזהו תהליך מורכב, במיוחד כאשר מספר הלידים הוא גבוה.

ייצור לידים משתרע על פני שיטות שונות כיום, וחשוב שתהיה מערכת ניהול לידים יעילה. אם אתם חושבים שגיליון אלקטרוני או מסד נתונים פשוט ליצירת קשר יספיקו, אתם חושבים לטווח הקצר, ועלולים להחמיץ הזדמנויות. יישום ניהול לידים מעניק לכם תהליך ריכוזי לניהול מידע על לידים, ציון לידים מתאימים, שמירה על תקשורת איתם ואפילו טיפוחם ללא הרף.

מציאת לידים מתאימים

עסקים מייצרים לידים דרך מקורות שונים, מקוונים או שאינם מקוונים, כמו דואר אלקטרוני, רשתות חברתיות, קורסים מקוונים, מודעות בתשלום, תערוכות והרבה יותר. לא ניתן לבצע הוספה ידנית של לידים אלה לתוכנת ה-CRM, במיוחד כאשר הנפח גבוה.

מערכת ניהול לידים של חברת Mybusinesscrm מבטיחה כי כל ליד מגיע אוטומטית למערכת, מהמקור שממנו הוא הגיע, וכך נמנע מצב של איבוד לידים. ציון המקור שממנו הגיעו הלידים מאפשרת לכם להבין גם אילו קמפיינים שיווקיים עובדים, ואילו קמפיינים לא הניבו תוצאות משביעות רצון.

תגובה מהירה למבקרים באתר הופכת להיות חשובה יותר ויותר במכירות של היום

כי אם אתם לא מתקשרים עם המבקרים כאשר הם מתעניינים, רוב הסיכויים שהם ייצאו מהאתר שלכם. מערכת ניהול לידים מודיעה לכם על לידים נכנסים, כך שתוכלו להתחבר למבקרים מבלי לעזוב את ה-CRM.

אתם יכולים להשתמש בכלים מתקדמים על מנת שנציגי המכירות יזהו במהירות את הלידים הנכנסים, כך שהשיחות הנכונות ינותבו לסוכנים הנכונים.

העשרה ומעקב

ברגע שליד נכנס למחזור המכירות במערכת ניהול לידים, הוא מועשר אוטומטית במידע שזמין לציבור כגון שם ושם משפחה, תפקיד, שם החברה, ופרופילים ברשתות החברתיות. התנהלות זו מבטיחה שצוות המכירות לא יצטרך להקדיש זמן ומאמץ למחקר ולהזנת נתונים ידנית.

על ידי מעקב אחר מבקרי האתר שלכם, אתם יכולים לקבל מושג חזותי על הלידים שנכנסים לאתר האינטרנט שלכם, היכן הם נמצאים במסע הקנייה, וכמה סביר שהם ירכשו את השירותים שלכם. זיהוי כוונות הקנייה של לידים עוזר לכם לתקשר איתם טוב יותר על ידי גיבוי בהקשר הדרוש.

בשורה התחתונה, מערכת ניהול לידים עוקבת אחר פעילויות הלידים וממירה אותם ללקוחות

מערכת ניהול לידים עוקבת אחר העמודים באתר האינטרנט שלכם, שבהם הלידים ביקרו, קישורים שהם הקליקו עליהם, משאבים שהורדו, ומעורבות במוצרים.

תובנות יקרות ערך אלה לגבי התנהגות לידים, מאפשרות לצוות המכירות להבין את האינטרסים שלהם ולהתאים אישית את מאמצי המכירות.

מאמרים נוספים

grad1
Businessman pressing button on touch screen interface and select CRM. busines concept.

עשו מהפכה בעסק שלכם עם מערכת My Business CRM

העסק צומח ועבודה עם אקסלים כבר לא מספיקה? אתם מחפשים איך לייעל את הפעילות העסקית שלכם, להגדיל את ההכנסות ולשפר את קשר...
grad1
Call center

סנכרון יומן גוגל

מה אם נגיד לכם שאתם מרחק של לחיצת כפתור אחד מביצוע סנכרון בין היומן של גוגל ויומן המערכת שלכם? הכנו לכם מדריך מקוצר ש...
grad1
מערכת לניהול קמפיינים

מערכת לניהול קמפיינים

ניהול קמפיין טוב ויעיל, זו דרך בדוקה להגיע ללידים רלוונטים המובילים להמרות. בזכות מערכת My Business CRM תוכלו לקבל מע...
grad1
crm בעברית

מערכת crm בעברית

במציאות המהירה והדינאמית של עולם העסקים המודרני, שמירה על קשר חזק ורציף עם לקוחות זו משימה מאתגרת ובעלת חשיבות עליונה...
grad1
Man at call center, contact us with customer service employee, smile and CRM with consultant in workspace. Professional, portrait and communication, male with headset with help desk and telemarketing

מערכת לניהול מכירות

מערכת לניהול מכירות בית העסק שלכם – כדי להוביל את העסק קדימה ניהול מערך המכירות של עסק, המושתת בדיוק על כך, הוא עניי...
grad1
shutterstock_1912172854 copy

תוכנת CRM – מערכת היחסים עם הלקוח עולה מדרגה

תוכנת CRM - Customer Relationship Management הנה תוכנה לניהול קשרי לקוחות המהווה את הכלי האפקטיבי והיעיל ביותר לארגון...
grad1
5-111

הסוף למונופול: הכירו את המודול CRM החדשני למכללות 

עולם המכללות בישראל תחרותי מטבעו, כל מכללה נאבקת על כל סטודנט פוטנציאלי, כמו גם משקיעה עשרות ואפילו מאות שקלים על פרס...