מערכת ניהול לקוחות: איך ליצור אסטרטגיה עסקית שמציבה את הלקוח במרכז

השימוש במערכות ממוחשבות גדל במהירות ומאפשר לצוותי מכירות לצאת לשטח, לפגוש לקוחות פוטנציאליים, ולתעד ולנהל את כל הנתונים בקלות, במהירות ובצורה מאורגנת שמאפשרת להבין את התמונה המלאה של קשרי הלקוחות, בכל זמן, מכל מקום, ועל ידי כל העובדים בחברה.

השימוש במערכות ממוחשבות גדל במהירות ומאפשר לצוותי מכירות לצאת לשטח, לפגוש לקוחות פוטנציאליים, ולתעד ולנהל את כל הנתונים בקלות, במהירות ובצורה מאורגנת שמאפשרת להבין את התמונה המלאה של קשרי הלקוחות, בכל זמן, מכל מקום, ועל ידי כל העובדים בחברה.

במאמר זה נבחן את הגידול בשימוש במובייל בשנים האחרונות, השילוב שלו ככוח מכירות עם מערכת ניהול לקוחות, למה כדאי שתאמצו אסטרטגיית CRM בעסק שלכם וכיצד להתחיל לעבוד עם המערכת ולייעל את כל ההתנהלות העסקית שלכם.

מה זה CRM?

CRM, או מערכת ניהול לקוחות, היא כלי שמטרתו לאפשר גישה של צוות המכירות לנתוני לקוחות באמצעות תוכנה מבוססת אינטרנט. היתרון המרכזי בשימוש ב-CRM הוא לאפשר למחלקת המכירות שלכם לגשת לנתונים בזמן אמת כשהם נמצאים בשטח עם לקוחות פוטנציאליים.

ארגון ממוקד של כל נתוני הלקוחות ותיעוד התקשורת איתם היא שיטה לעשות עסקים באופן שמספק חוויית לקוח חיובית לפני המכירה ואחריה, על מנת להניע עסקים חוזרים, להשיג נאמנות לקוחות ולשפר את הרווחים. אבל חברה ממוקדת לקוחות היא יותר מחברה שמציעה שירות טוב.

אבל עד כמה חשוב לרכז את כל נתוני הלקוחות?

הרבה יותר מכפי שאנשי עסקים מאמינים. ארגון נתוני הלקוחות חשוב מאוד לשיפור הכלכלה העסקית, וביסוס תרבות דיגיטלית אמיתית בארגון. הקפדה על אסטרטגיה עסקית מצליחה ממוקדת לקוחות לא מתרחשת בן לילה.

אתם צריכים להתחיל איפשהו, עם מערכת ניהול לקוחות, שאינה מסתכמת רק במתן שירות לקוחות מעולה, אלא מציעה חוויה נהדרת שמשלבת מודעות, דרך תהליך הרכישה ולבסוף דרך תהליך הרכישה שלאחר הרכישה. זוהי אסטרטגיה שמבוססת על הצבת הלקוח בראש ובראשונה ביסוד העסק שלכם.

נתוני לקוחות שמציגים תמונה עסקית מלאה בכל רגע

כשאתם מציבים את הלקוח שלכם בלב העסק ומשלבים אותו עם מערכת ניהול קשרי לקוחות (CRM), אתם אוספים שפע של נתונים, מה שמאפשר לכם להציג תמונה מלאה של ההתנהלות העסקית עם הלקוח, ולאחר מכן ניתן להשתמש בנתונים על מנת לשפר את חווית הלקוח.

לדוגמא:

  • ניתן להשתמש בנתוני לקוחות כדי להבין את התנהגות הקנייה, תחומי העניין והמעורבות.
  • ניתן לזהות הזדמנויות ליצור מוצרים ושירותים ללקוחות הטובים ביותר שלכם.
  • ניתן להשתמש בערך משך הזמן שבו הלקוח עושה איתכם עסקים כדי לפלח מאפיינים של מציאת לקוחות חדשים על סמך הלקוחות הוותיקים שלכם.

לא רק שהתמקדות בלקוח היא התנהלות הגיונית מבחינה עסקית, אלא שחברה ממוקדת לקוחות היא חברה רווחית.

מסקנות לסיום

המעבר לכיוון של ארגון ממוקד לקוחות אמיתי הוא מורכב וארוך כאחד, אך אל תדחו אותו מכיוון שאפילו השינויים הקטנים ביותר במדיניות ובתהליכים יכולים להוות יתרון משמעותי הן לעובד והן ללקוחות שלכם.

מערכת ניהול לקוחות חיונית לפיתוח הפוטנציאל האמיתי של ערך הלקוח. הכניסו את עצמכם תמיד לנעלי הלקוח ותוכלו למקסם את הערך שלו.

מאמרים נוספים

grad1
Businessman pressing button on touch screen interface and select CRM. busines concept.

עשו מהפכה בעסק שלכם עם מערכת My Business CRM

העסק צומח ועבודה עם אקסלים כבר לא מספיקה? אתם מחפשים איך לייעל את הפעילות העסקית שלכם, להגדיל את ההכנסות ולשפר את קשר...
grad1
Call center

סנכרון יומן גוגל

מה אם נגיד לכם שאתם מרחק של לחיצת כפתור אחד מביצוע סנכרון בין היומן של גוגל ויומן המערכת שלכם? הכנו לכם מדריך מקוצר ש...
grad1
מערכת לניהול קמפיינים

מערכת לניהול קמפיינים

ניהול קמפיין טוב ויעיל, זו דרך בדוקה להגיע ללידים רלוונטים המובילים להמרות. בזכות מערכת My Business CRM תוכלו לקבל מע...
grad1
crm בעברית

מערכת crm בעברית

במציאות המהירה והדינאמית של עולם העסקים המודרני, שמירה על קשר חזק ורציף עם לקוחות זו משימה מאתגרת ובעלת חשיבות עליונה...
grad1
Man at call center, contact us with customer service employee, smile and CRM with consultant in workspace. Professional, portrait and communication, male with headset with help desk and telemarketing

מערכת לניהול מכירות

מערכת לניהול מכירות בית העסק שלכם – כדי להוביל את העסק קדימה ניהול מערך המכירות של עסק, המושתת בדיוק על כך, הוא עניי...
grad1
shutterstock_1912172854 copy

תוכנת CRM – מערכת היחסים עם הלקוח עולה מדרגה

תוכנת CRM - Customer Relationship Management הנה תוכנה לניהול קשרי לקוחות המהווה את הכלי האפקטיבי והיעיל ביותר לארגון...
grad1
5-111

הסוף למונופול: הכירו את המודול CRM החדשני למכללות 

עולם המכללות בישראל תחרותי מטבעו, כל מכללה נאבקת על כל סטודנט פוטנציאלי, כמו גם משקיעה עשרות ואפילו מאות שקלים על פרס...